ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Žáci třetí třídy se vypravili v rámci výuky českého jazyka a prvouky do České Skalice,

kde na ně čekal v MUZEU BOŽENY NĚMCOVÉ „krteček“ aneb pracovní dílny na téma – Jak krtek ke kalhotkám přišel. Děti prošly všemi stanovišti a vyzkoušely si, jak se zpracovává len a co vše musel krteček s kamarády udělat, aby měl vytoužené kalhotky. Dětem se vše povedlo a vyrobily si ubrousek, na který si natiskly různé motivy. V závěru programu všichni vyluštili tajenku a získali pohled a obrázky. Vydali jsme se ještě na prohlídku TEXTILNÍHO MUZEA, kde si děti prohlédly stroje, na kterých se tiskly látky. Byl to příjemný den, ve kterém děti získaly spoustu nových znalostí. Druhý den ve škole jsme si napsali společně slohovou práci, namalovali obrázky a na interaktivní tabuli jsme shlédli film – Jak krtek ke kalhotkám přišel.

Mgr. Ivana Pešťáková

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU, NextGenerationEU Logo Financováno EU, OPZ+ Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol