ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V této lekci jsme s dětmi diskutovali na téma ztráta a smrt. Povídali jsme si o tom, co prožíváme, když ztratíme nějakou velmi oblíbenou věc,

když přijdeme o svého domácího mazlíčka nebo dokonce, když někdo přišel o blízkého člověka, kterého měl rád. Hledali jsme rozdíl mezi ztrátou oblíbené věci a ztrátou blízkého člověka. Co by takovému člověku pomohlo, aby se se ztrátou vyrovnal. Uvědomili jsme si rozdíly mezi situacemi skutečnými a smyšlenými - počítačové hry, filmy, ...
Samozřejmě i tentokrát jsme si přečetli příběh z Kočičí zahrady, ve kterém prožívá Skvrnka smutné okamžiky, když jí zemřel dědeček. Dozvěděli jsme se, jak se zachovaly ostatní kočky a hodnotili jejich chování. Po splnění úkolů ve skupinách si děti vybarvily obrázky k příběhu. Příběh i obrázky si můžete prohlédnout na nástěnce vedle třídy. Děti toto téma zvládly dobře a přišly na to, že těm, které ztráta postihla, máme být nablízku a nabídnout pomocnou ruku. 

Mgr. Marta Mokrá

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol