ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Na další „Pohádkoterapii“, která se konala v Městské knihovně Slavoj, jsme se všichni moc těšili. Tentokrát jsme si četli Duhové pohádky, které napsala spisovatelka Daniela Fischerová.

Nejprve jsme si přečetli Duhovou pohádku – Jak se slunko strašně nudilo. Děti dostaly velký arch papíru, na který měly zakreslovat vše, co může sluníčko vidět na zahradě. Sluníčko vidělo zahradu, která byla úplně bez barev, protože kdysi dávno byla doba, kdy vůbec žádné barvy nebyly. Sluníčko se nudilo, bylo smutné z bezbarvé jabloně, bezbarvých jablíček. Začalo si hrát s větrem, potom spustilo mlhu, ale ty si neuměli se sluníčkem hrát. Sluníčko začalo brečet a tak se na zahradu spustil liják. Když se vybrečelo a utřelo si nos, řeklo si, že musí něco vymyslet. Zamžouralo skrz jiskřivou slzu a pokusilo se o úsměv. A vtom se stalo něco nevídaného. Na nebi se rozklenula první duha světa a byla prostě nádherná. Slunko si spletlo z hrsti paprsků cůpek a ze štětičky byl malý štěteček. Štětečkem pokaždé omočilo do barvy a začalo barvit svět. Byla to dřina, ale konečně bylo na co koukat. Svět se mu zdál krásný! A tak to bývá, svět se nám líbí, když si ho sami nějak zkrášlíme. Přečetli jsme si ještě Černou pohádku a Strakatou pohádku. Děti pokreslily celý arch papíru zahradou, a daly jí krásné duhové barvy. Knihu Duhové pohádky jsme si půjčili do družinky, abychom si přečetli o dalších barvách duhy.

Bc. Martina Kuchařová 

 

 

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol