ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Zazvoněním zvonečku začalo ve družince divadelní představení pod názvem „Z pohádky do pohádky".

Rozevřela se opona a objevil se kašpárek, který dětem představil hlavního hrdinu pohádky „líného Honzu". Honza se rád válel, jedl a spal. Jednoho dne se však na něj rozzlobila jeho máma a prý ať jde do světa hledat si nevěstu. Honza se nejprve rozhlédl a zeptal se holčiček, zda by ho některá nechtěla, ale žádná z holčiček ho nechtěla. Potom se rozhlédl a vybral si paní vychovatelku, ale ani ta ho nechtěla. A tak mu nezbylo nic jiného, než jít hledat nevěstu do světa. A jak to v pohádkách bývá, prošel svět kříže krážem a po cestě pomohl prasátku, žabičce a kočičce. Nakonec se ocitl v zakletém zámku, kde žila zlá, panovačná princezna. Aby mohl princeznu vysvobodit, musel splnit tři úkoly. Na pomoc mu přispěchalo nejprve prasátko, potom žabička a nakonec kočička. Vše dobře dopadlo. Honza vysvobodil princeznu a vzal si ji za ženu. Pohádka byla prezentována zábavnou formou, a tak není divu, že se děti po celou dobu náramně bavily, tleskaly a zpívaly. Představení, kterého se zúčastnilo 77 dětí z družiny, se všem moc líbilo a už teď se můžeme těšit na další pohádku.

                                                                                                                                                 Martina Kuchařová, vychovatelka

div 01

div 02

div 03

div 04

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol