ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ve středu 12. 6. 2013 se žáci ze 2. A a 2. B sešli v 9:00 hodin ráno u hotelu Lázně pod Zvičinou, aby zde strávili třídenní výlet.

Po rozloučení s rodiči se ubytovali v útulných pokojích místního hotelu. Zbytek středečního dopoledne žáci poznávali blízké okolí. Po dobrém obědě jsme se vydali do Bílé Třemešné. Cílem našeho putování byla pamětní síň J. A. Komenského. Při zpáteční cestě jsme se občerstvili v místní cukrárně. Po návratu z pěší túry jsme si s chutí dali výbornou večeři. Podvečer jsme prožili sportováním na přilehlém hřišti. Jako sladký bonbónek na závěr vydařeného dne nám zaměstnanci hotelu usmažili na terase holandské lívanečky. Po náročném dnu jsme unaveni ulehli do připravených pelíšků. Ve čtvrtek ráno jsme hned po snídani vyrazili na nedalekou horu Zvičina. Z vrcholu Zvičiny jsme si díky slunečnému počasí prohlédli daleké okolí Podzvičinska. Do hotelu jsme se vrátili na pozdní oběd. Po krátkém odpočinku jsme se opět věnovali sportovním hrám. K večeru jsme šli do blízkého lesa nasbírat klestí, abychom si mohli opéci špekáčky. Poté nás čekala poslední společná noc. V pátek ráno jsme balili a uklízeli pokoje. Ještě před obědem jsme prošli stezku s názvem „Skřítkové a víly hledají klíček k jaru". Výlet jsme zakončili obědem. Pak už jsme netrpělivě vyhlíželi rodiče. Unaveni, plni dojmů a krásných zážitků jsme se vraceli do svých domovů.

Velké poděkování patří rodičům našeho spolužáka Roba, mamince Nancy Engelen a tatínkovi Ericu Chrisstoffels za umožnění prožít skvělé tři dny v jejich hotelu.

M. Kubicová, D. Šrámková, M. Kuchařová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol