ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Dne 18. 9. v 9:00 jsme se všichni, celá osmá třída, sešli před školou s koly a přilbami. Čekal nás 3denní pobyt na Svaté Kateřině.

Cesta tam byla docela zábavná, zpříjemnili jsme si ji závodem a kdesi v lese jsme dostali za úkol, abychom do kempu dojeli sami, bez pomocí učitelů. Podmínkou samozřejmě bylo, že se nesmíme vracet a musíme se vždy rozhodnout jako třída. Trefili jsme! Ovšem najeli jsme „zbytečných“ 15 km (chvíli jsme totiž kroužili v lese). Učitelé nás ale pochválili, protože jsme prý první třída za 20 let, co se rozhodla pro "nejbližší" cestu.
Po příjezdu jsme si rozebrali zavazadla, která nám ochotně přivezla naše paní třídní učitelka autem, ubytovali se v chatkách, kde v noci byla zima, a chystali se na oběd. Po obědě jsme vytáhli loďky a na Svatokateřinském rybníku jsme si „hráli“. Voda byla studená. A poté jsme si vyzkoušeli něco, na co se většina z nás těšila. Pan učitel Novotný s panem učitelem Černým nás vzali na (asi 5 m) vysokou skálu, kde jsme si zahráli na horolezce, a my, ti normální, jsme se po laně soukali jen dolů, kdežto ti odvážnější to zkusili i nahoru. Večer po večeři jsme zasedli k táboráku a zpívali si. Pan učitel hrál na kytaru a naučil nás i pár zajímavých textů.  A protože v kempu byla přístupná WiFi, tak jsme si na internetu našli i texty, které jsme si nepamatovali.
Druhý den nám pršelo, takže jsme zalezli do klubovny a hráli povětšině ping pong. Odpoledne, kdy už nepršelo, jsme měli orientační běh. Většina měla strach, že se někde ztratí, ale všichni jsme se úspěšně a včas vrátili (i když po větších skupinkách).
Ve čtvrtek jsme sbalili kufry a všichni živí jsme nasedli na kola a tou nejbližší cestou se dostali zpátky do školy.
Celý výlet se nám moc líbil, i přes tu zimu to šlo! Chceme tedy poděkovat panu učiteli Novotnému a panu učiteli Černému za skvěle prožité tři dny v kempu Svatá Kateřina.

  Aneta Baudyšová a Dáňa Klejšmídová   

Akce proběhla za podpory grantu Královéhradeckého kraje

khk             
     

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol