ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V úterý 20. 11. 2012 se žáci druhých tříd vydali na výlet. Virtuální výlet do Holandska přinesl mnoho krásných zážitků.

Zemí tradičních tulipánů a dřeváků provázeli rodiče našeho spolužáka Roba, kteří se přistěhovali z Holandska do České republiky a žijí v Lázních pod Zvičinou. Stručnou, ale vyčerpávající besedu, chůzi v dřevácích a holandské soutěživé hry završila příprava holandského menu. Žáci se sami podíleli na přípravě typicky holandského jídla, naučili se prostírat a správně stolovat a přitom se i výborně pobavili. Pyšnili se svými uvařenými dobrotami a všem jim velice chutnalo. Domů si odnesli nejen krásné zážitky, ale i holandské vlajky.

Děkujeme Nancy Engelen a Ericovi Chrisstoffels za zajímavé dopoledne a všichni přejeme, aby se jim Česká republika stala skutečným druhým domovem. Věříme, že toto setkání nebylo poslední. Budeme se těšit na další mezinárodní spolupráci a určitě bude opět na co vzpomínat.

Mgr. M. Kubicová a Mgr. D. Šrámková

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol