ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Jednoho krásného dubnového dne jsme se s dětmi z 1.-4.třídy ZŠ PODHARŤ rozjeli do střediska enviromentální výchovy RUCE do Křinic. Dostalo se nám vřelého přivítání panem Petrem Uzlem a dalšími členy střediska.

Po seznámení se s prostředím a s programem jsme se posilnili na naši první výpravu. Cestou na mufloní a kozí farmu nás provázela místní básnířka a fotografka Mgr. Věra Kopecká. Její vyprávění o zdejším kraji bylo pro všechny poučné a zajímavé. Některé děti po desetikilometrové túře překonaly samy sebe a tím nás příjemně překvapily. Po dobré večeři nás navštívil pan Martin Šleis-bývalý starosta Křinic, který nám velmi příjemným způsobem přiblížil historii obce a její nynější život. Jelikož pan Šleis je členem zdejšího mysliveckého sdružení, vyprávěl i zajímavé historky se zvířaty.

Druhý den jsme zahájili opět turistikou. S naším průvodcem, bývalým pracovníkem CHKO, panem Kopeckým jsme se vypravili skrz Broumovské stěny k chatě Hvězda a kapli sv. Marie Sněžné, kde se nám otevřel nádherný pohled na hraniční hory. Odpoledne bylo zasvěceno tradičním řemeslům, především tkaní na hřebenu, brčkách a kolících, drátkování, práce s papírem a ubrouskovou technikou. Děti byly velmi zručné, a proto si odvezly domů spoustu výrobků. Poslední večer jsme si zazpívali s kytarou.

Loučili jsme se jen velmi neradi, protože jsme zde zažily skutečně příjemné chvíle v krásné přírodě s milými lidmi. Rádi se sem zase někdy podíváme.

Mgr. H. Havlíčková, Mgr. Š. Ruprichová, Mgr. L. Paťavová

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol