ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Pondělí 19.5 se mi moc líbilo... dozvěděla jsme se plno nových věcí, a získala spoustu zážitků. Pro nás, žáky 7.-9. tříd, byla připravena akce s názvem Ochrana člověka za mimořádné situace.

V tento den za námi přijeli studenti z vysoké školy a rozdělili si nás do 5 skupin asi po 12 žácích. Odvedli nás do tříd a vysvětlovali nám, co dělat, když potkáme zraněného člověka, člověka v bezvědomí nebo jak se chovat při bouřce či tornádu. Každý z nás si vyzkoušel například oživování - rozdýchání plastové panny - a umístění zraněného do stabilizované polohy.Také jsme se dozvěděli, kde je bezpečné stát při bouřce, povodních či větších poryvů větru. V druhé části zábavného dne si pro nás lektoři připravili simulaci různých zranění.Rozdělili jsme se ve své skupině na polovinu a jedna šla na maskování, kde nám vysvětlili, co budeme mít za zranění a patřičně nás "zakrvavěli", ti druzí nás měli později ošetřit a zavolat záchrannou službu v podobě vysokoškoláků. Potom se obě strany vyměnily, takže si každý z nás vyzkoušel jak zraněného, tak i ošetřujícího spoluobčana. Po konci této simulace jsme se všichni sešli u jídelny, byli jsme pochváleni a dostali jsme drobný dárek v podobě roušky. Myslím, že jsme si všichni den moc dobře užili a budeme rádi, když pro nás budou takovéto akce znovu připraveny. Přestože pršelo, byl to velice zajímavý a poučný den.

Michaela Glaserová a Markéta Horová, 9. třída

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol