ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V sobotu 18. října 2008 se děti, které šily panenky pro UNICEF, zúčastnily v pořadí prvního ze dvou koncertů ve Filharmonii Hradec Králové. Obě představení jsou odměnou za první místo v humanitární soutěži Miss panenka.

Před zahájením samotného koncertu si všechny děti mohly vyzkoušet zvuky a tvary různých hudebních nástrojů, např. housle, trubku, klarinet či elektrickou basovou kytaru. Tuto aktivitu pro ně připravili žáci a učitelé Základní umělecké školy z Hradce Králové. Samotný koncert nabídl hudební pohádku od Sergeje Prokofjeva "Péťa a vlk", jejíž součástí byl velice poutavý text vyprávěný hercem Miroslavem Táborským. Děti se dozvěděly, které hudební nástroje zastupují jednotlivé postavy, a proto se dokázaly v hudbě lépe orientovat.

Na závěr se naši žáci osobně setkali s vypravěčem panem Táborským, který se jim ochotně podepsal. Už tak krásný den byl završen návštěvou restaurace McDonald.

Markéta Hošková, vychovatelka

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU, NextGenerationEU Logo Financováno EU, OPZ+ Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol