ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Devátý ročník s sebou nese sice řadu povinností, zejména přípravu na další studium, ale v letošním roce jsme si zpestřili pobyt ve škole i několika exkurzemi, které užitečně obohatily teoretickou výuku.

K těm nejzajímavějším z nich patří výlet do Liberce a exkurze do Bozkovských jeskyň.V Liberci jsme mohli potrápit naše logické myšlení v tamějším IQ parku a také jsme si tam mohli zábavným způsobem vyzkoušet platnost některých fyzikálních zákonů, jako například oční klamy či prohlížení se v zakřivených zrcadlech. Po zábavném dopoledni v IQ parku se někteří z nás vydali do Aquaparku a zbytek do Lunaparku, aby byly zážitky opravdu dokonalé. Po krásně stráveném dni jsme se domů vrátili plni nových dojmů. Asi o měsíc později jsme se vydali na další exkurzi do Bozkovských jeskyní. Tam jsme si pocvičili kondičku, prohlédli mnoho zajímavých krasových útvarů a největší podzemní jezero v České republice, zodpověděli řadu zeměpisných i přírodopisných úkolů pro laboratorní práci a poté absolvovali dlouhou pěší cestu na nádraží do Semil, odkud jsme vlakem putovali zpět domů. Při exkurzích jsme se nejen dobře bavili, ale také jsme získali mnoho nových a zajímavých zkušeností. Jelikož už jsme v deváté třídě, moc exkurzí už nás sice nečeká, ale zlatý hřeb v podobě ozdravného pobytu u moře v Chorvatsku si bude užívat většina z nás.

Tímto bychom chtěli poděkovat paní učitelce Šturmové a Codrové za trpělivost a ochotu, kterou při exkurzích projevili i panu učiteli Novotnému za organizaci ozdravného pobytu, na který se moc těšíme. Budeme na to určitě rádi vzpomínat.

Tereza Charvátová, Adéla Hantschová, Kateřina Ruprichová, žákyně 9. třídy

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol