ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V pondělí 9. 11. 2009 jsme se vypravili na dlouho připravovaný výlet do Poniklé v Podkrkonoší za korálkovými vánočními ozdobami.

Prohlédli jsme si výrobnu Rautis, kde jsme viděli jak korálkové ozdoby vznikají ze skleněných dutých trubiček. Nejdříve se formují horkým vzduchem ve speciálních formách, potom jdou do stříbřírny, odtud do barvírny, k řezání a zdobení. Na závěr putují do obchodů a k nám na stromečky.

Sami jsme si vyrobili za pomoci paní uč. a paní z Rautisu krásné hvězdičky. Nemohli jsme vynechat ani návštěvu Muzea Krkonošských řemesel, kde jsme se "podívali" jak se žilo a vyrábělo v minulém století. Nakoupili jsme dárečky a ujížděli zase zpět do školy. Druhý den, plni dojmů jsme si o všem vyprávěli, napsali slohové cvičení a každý namaloval tu svoji vyrobenou hvězdičku.

Už nyní se těšíme na další výlet, který pro nás paní uč. připraví.

žáci 2. A, 2. B

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol