ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V úterý 13. 9. naše třída zahájila sportovní kurz, který probíhal na Sv. Kateřině a v jejím okolí. Od školy jsme odjeli přesně v 9:32 hod. Během cesty proběhly dobrovolně povinné bahenní a silniční závody, které byly odměněny cenami ve formě švestek.

Přibližně do poloviny cesty nás vedli páni učitelé, další polovinu jsme si určovali sami.

Trasu jsme si sice prodloužili asi o 14 km, ale zdárně jsme dojeli až do Sv. Kateřiny. Tato závěrečná část byla obohacena dvěma lehkými pády a jedním letem přes řidítka naší kaskadérky brutální Nikity. Naštěstí nic nebylo vážné, takže jsme se mohli po obědě a zabydlení v chatkách vydat do lesa lézt a slaňovat na Slučí kameny. Po dlouhém přemlouvání si to zkusil každý. Než jsme se vrátili do tábora, byla zahájena soutěž o nejhezčí Voodu panenku ze šišek, klacíků a všeho možného, co bylo po ruce. V táboře byl až do večeře volný program - lodičky, lezení po provazových lávkách, koupání a další míčové hry. Setmělo se a kluci zapálili ohýnek, u kterého jsme dlouho seděli a za doprovodu pana učitele Novotného a jeho kytary jsme zpívali, povídali a smáli se.

Na druhý den jsme se vyspali dorůžova a hned ráno se učili, jak se zachází s buzolou, protože poté začal orientační běh v lese, kde se naštěstí nikdo neztratil. Po obědě jsme se vydali na kole na kopec Bradlo, kde někteří odvážlivci lezli a slaňovali velké skály. Vrátili jsme se akorát na večeři, kterou snědli všichni díky velkému vyčerpání. A jako obvykle, večerní program-ohýnek, u kterého jsme dostali diplomy za klasické ale i neobvyklé disciplíny, kterými jsme se zapsali našimi opravdu neobvyklými pavýkony. Když se blížila půlnoc, zúčastnili jsme se stezky odvahy. Kalhoty naštěstí zůstaly suché, a tak nás čekala poslední noc.

Závěrečný den dopoledne jsme stříleli ze vzduchovek a házeli granátem. Když všichni odstříleli a odházeli, konal se závod na lodičkách a v přelézání provazových lávek. Dozávodili jsme, sbalili jsme si věci, uklidili chatky, naložili vše do auta, nasedli na kola a jeli jsme domů. Sportovní kurz na sv. Kateřině jsme si náramně užili a moc se nám tam líbilo. Navíc nám úžasně přálo i počasí. Ještě teď zamačkáváme slzy a ve vzpomínkách jsme stále lesními žínkami.

Natule, Ajda a Pelušinka z 8. třídy

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol