ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Dne 18. 2. 2013 vyrazily 5. A a 5. B na exkurzi do hradecké hvězdárny, aby se zde blíže seznámily se základními informacemi týkajících se vesmíru kolem nás.

V kinosále nás do tajů mléčné dráhy, sluneční soustavy, všech planet a jejich měsíců vtáhl strhující dokument, za barvitého výkladu pracovníka hvězdárny. Další zajímavostí bylo promítání souhvězdí na kopulovitý strop jednoho ze sálů. Ukázka obrovského dalekohledu byla také zajímavá. Bohužel nás celý den provázela zamračená obloha, takže byl výhled znemožněn. Nakonec měli žáci možnost na malém modulu porozumět rotaci Měsíci kolem Země, Země kolem své osy a Slunce, což zapříčiní střídání měsíců, dne a noci, roku a ročních období.

Žáci byli zvídaví, otázkami mořili trpělivého pracovníka, vše si mohli osahat, uvědomit a to podstatné pochopit. Někteří z žáků vynikali svými znalostmi, což uvádělo v úžas i erudovaného znalce. Kdo ví, možná za pár let vyrostou z našich žáků přední vědci, kteří posunou hranici poznání zase o kousek dál...

Mgr. E. Lahučká, Mgr. E. Pluskalová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU, NextGenerationEU Logo Financováno EU, OPZ+ Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol