ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Dne 18. 2. 2013 vyrazily 5. A a 5. B na exkurzi do hradecké hvězdárny, aby se zde blíže seznámily se základními informacemi týkajících se vesmíru kolem nás.

V kinosále nás do tajů mléčné dráhy, sluneční soustavy, všech planet a jejich měsíců vtáhl strhující dokument, za barvitého výkladu pracovníka hvězdárny. Další zajímavostí bylo promítání souhvězdí na kopulovitý strop jednoho ze sálů. Ukázka obrovského dalekohledu byla také zajímavá. Bohužel nás celý den provázela zamračená obloha, takže byl výhled znemožněn. Nakonec měli žáci možnost na malém modulu porozumět rotaci Měsíci kolem Země, Země kolem své osy a Slunce, což zapříčiní střídání měsíců, dne a noci, roku a ročních období.

Žáci byli zvídaví, otázkami mořili trpělivého pracovníka, vše si mohli osahat, uvědomit a to podstatné pochopit. Někteří z žáků vynikali svými znalostmi, což uvádělo v úžas i erudovaného znalce. Kdo ví, možná za pár let vyrostou z našich žáků přední vědci, kteří posunou hranici poznání zase o kousek dál...

Mgr. E. Lahučká, Mgr. E. Pluskalová

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol