ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V úterý 26. září 2023 se ve firmě Kablo Vrchlabí konalo okresní kolo soutěže  T – PROFI, které organizuje Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje. Je to celorepubliková soutěž zaměřená na sestavování polytechnické stavebnice Merkur.

Úkolem soutěžících je v co nejkratším čase sestavit funkční pohyblivý model dle soutěžního zadání – funkční lanovka. Výrobek musel být sestavený dle přiloženého manuálu a plně funkční (otáčet se a pohybovat se.

Naše družstvo bylo složeno ze 3 žáků 5. třídy ZŠ Podharť  (D. Novák, D. Faltys, Š. Žižka),  3 studentů SPOŠ Dvůr Králové n. L. a zástupce z naší sponzorské firmy Vitesco technologies Trutnov, který mohl soutěžícím radit, ale nesměl pomáhat.

Po dvou a půl hodinách spolupráce se nám podařilo sestavit zadaný úkol. Porota hodnotila rychlost, kvalitu zpracování a důslednost v dodržení technických detailů.

Cílem této soutěže byla podpora zájmu o technické obory, budování povědomí o firmě a rozvoj spolupráce škol a firem. 

Mgr. J. Šecová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol