ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V pátek 24. března jsme se sešli na vlakovém nádraží, abychom se vydali na exkurzi do Prahy. Jeli jsme si prohlédnout historické památky, o kterých se budeme učit ve vlastivědě.

Naše prohlídka začala na Pražském hradě, kde na nás čekal pan průvodce. Prošli jsme si katedrálu sv. Víta, Starý královský palác, baziliku sv. Jiřího a Zlatou uličku. Během jeho zajímavému výkladu jsme se seznámili s historií, architekturou, známými umělci a především panovníky, kteří se zasloužili o rozvoj Pražského hradu.

Z hradu pokračovala naše cesta na Karlův most, kde jsme si všichni pro štěstí sáhli na sochu Jana Nepomuckého. Odtud jsme se vydali Karlovou ulicí až na Staroměstské náměstí, kde jsme viděli i místo popravy 27 českých pánů. My jsme se ale nejvíce těšili na rozchod. Během něho jsme stihli navštívit mnoho krámků a nakoupit malé suvenýry pro rodiče. Tady naše prohlídka skončila. Pomalými kroky jsme se blížili zpět k hlavnímu nádraží, odkud nám jel vlak zpátky domů. V Praze se nám moc líbilo a těším se na další výlet :).

žáci 5.B

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol