ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Naše třída U Štaflíka a Špagetky se vypravila na školní výlet.

Od školy jsme odjížděli v 7 hodin a i když počasí se rozhodlo nás pozlobit, my jsme se moc těšili. Naše cesta vedla nejdříve do Poděbrad, kde jsme nastoupili na loď KRÁL JIŘÍ. Pozorovali jsme okolní krajinu a zdymadlo. Bylo to hodně zajímavé a plavbu jsme si užili. Stihli jsme se i posilnit na další část výletu – Ostrá Botanicus.

V Ostré jsme se nejprve vypravili do vesničky plné řemesel. Chtěli jsme projít všechna řemesla a co nejvíce si jich vyzkoušet. Největší oblibu získalo rýžování zlata, drátkování, keramika a nesměly chybět ani „kameny“, které máme u nás ve třídě rádi. Spousta dětí navštívila hodovní místnost, kde si nakoupily koláče, placky a posilnily se na další řemesla. Hned na začátku si každý vyměnil ve směnárně české peníze za groše a podle možností dokupoval, nebo groše vrátil. Děti si vyzkoušely zdobení perníků, výrobu svíček, výrobu ručního papíru. Někteří razili mince a spoustu dalších řemesel. Nebyla otevřena všechna, protože některá jsou pouze o víkendu. V 15 hodin jsme se přesunuli do Botanicusu – výrobny a prodejny mýdel a olejíčků, marmelád, medu… Nakoupili jsme dárečky, vše si pozorně prohlédli a hurá domů. Cesta autobusem nám příjemně ubíhala, hezky jsme si zazpívali a zahráli hry. Před 18. hodinou jsme spokojeni a příjemně  unaveni dorazili před školu, kde na nás čekali rodiče. Výlet byl prima a my všichni se těšíme na další společné akce.

Žáci 3. třídy, paní učitelka Mgr.Ivana Pešťáková a paní asistentka Hana Chaloupková

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol