Žáci třetí třídy U Štaflíka a Špagetky si uspořádali OLYMPIJSKÉ HRY trochu jinak. Nejdříve se seznámili s významem a historií her a také, co znamenají olympijské kruhy a barvy. Děti si vytvořily „olympijskou“ kartu. Z jedné strany byly namalované olympijské kruhy se správným označením. Na druhou stranu jsme zapisovali body v jednotlivých disciplínách. Těmi byla matematika, český jazyk, prvouka a samozřejmě tělocvik a správné kamarádské chování.

Téměř dva týdny jsme plnili různé úkoly – běhací diktáty, tajenky, poznávačky. Nechyběly soutěže družstev a práce ve dvojicích.

Hodnocení výsledků nám trochu oddálila nepřítomnost některých dětí i paní učitelky ve škole, ale nakonec jsme se dočkali. Všichni si přáli zvítězit a opravdu se snažili. Někdy se dařilo více, jindy méně, ale celkově patří všem dětem velká pochvala.

Nakonec jsme vyhodnotili podle dosažených bodů tři kategorie.

V českém jazyce získala 1. místo Bětuška Šecová, 2. místo Barborka Kličková a 3. místo Davídek Novák.

V matematice 1. místo Elenka Sodomková, 2. místo Anetka Marečková a 3. místo Tadeášek Hrdina.

V prvouce 1. místo Adámek Čtvrtečka, 2. místo Martínek Beneš a 3. místo Nelinka Křížová.

Zvláštní sportovní kategorii a kategorii kamarádství získali Nikolka Kábrtová, Davídek Faltys a Olíšek Vala. Pro tuto kategorii připravila dárečky Elen Sodomková.

Naše OLYMPIJSKÉ HRY skončily, ale my už se těšíme na další úkoly a společnou práci celé třídy.

Žáci 3. třídy, paní učitelka Mgr. Ivana Pešťáková a paní asistentka hana Chaloupková

olympiada1

olympiada2