ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V letošním roce si knihovna společně s druháčky ze ZŠ Podharť připomněla 207. výročí narození slavného dánského pohádkáře.

Při Noci s Andersenem se děti dozvěděly spoustu informací nejen o něm, ale také o Jiřím Trnkovi, který by letos slavil 100. narozeniny. Svou zručnost děti předvedly při výrobě papírové loutky, pobavily se i poučily při "pitvě mrtvé knihy" a své znalosti a pozornost si ověřily při malém testu. Naskytla se jim i příležitost vidět kouzelníka Dominika (jen o něco málo staršího než oni), který se svému umění naučil díky knihám. Součástí celé akce byla i „broučkovská“ večeře, kterou dětem připravily s sebou jejich maminky (některé děti však vydatně pomáhaly). Většina jídel byla opravdu umělecká díla. Všichni jsme obdivovali fantazii a kreativitu s jakou byla vytvořena. Na dobrou noc si děti poslechly Andersenovu pohádku Křesadlo. Pak už během chvilky spokojeně usnuly.

V sobotu ráno si s sebou domů děti odnášely dojmy z předešlé noci, vlastnoručně vyrobené loutky a také trička s logem knihovny. Věříme, že se nám poštěstí se některé další Noci s Andersenem v příštích letech opět zúčastnit. Náš velký dík patří paním knihovnicím z knihovny Slavoj.

Mgr. H. Havlíčková

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol