ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Žáci osmých ročníků s pátou B naší školy se opět zapojili do celosvětového dne „Ukliďme svět, ukliďme Česko“, který se prostřednictvím sběru odpadků z hřišť, ulic, parků i přírody snaží řešit globální ekologický problém. Celkem se žákům podařilo z hřiště Slunečná, okolí podharťského rybníka, podharťského hřiště, okolí Městské nemocnice a. s. a ulic v těsné blízkosti školy nasbírat 3 plné pytle plastů a 3 pytle směsného odpadu, o jehož likvidaci se postaraly Technické služby města. Úklid žákům přes vlastní zážitek přiblížil závažnost odpadu v přírodě, vznik černých skládek, měl za cíl přispět ke správnému nakládání s odpady a změně myšlení i chování žáků směrem k minimalizaci vzniku skládek. Za odměnu pro ně místní ZOO připravila zdarma netradiční procházku po zoologické zahradě s návštěvou míst, která jsou běžným návštěvníkům nepřístupná.
Mgr. Edita Vaňková, ředitelka školy

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol