ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Po zdařilém lyžařském výcviku se 7. A rozhodla poznat Krkonoše i v létě a chtěli znovu navštívit chatu JUTA - Labská. V úterý 19. června jsme dorazili autobusem do Špindlerova Mlýna a došli si k zastávce skibusu na Špindlerovu Boudu. Odtud jsme již pěšky pokračovali východními Krkonošemi. Naše cesta vedla po červené turistické značce přes bývalou Petrovku, Dívčí kameny, Mužské kameny, Vysoké kolo, Labskou boudu, Ambrožovu vyhlídku, kolem Pančavského vodopádu na Vrbatovu boudu a kolem Mohyly Hanče a Vrbaty jsme klesali dolů na chalupu. Nemohli jsme vynechat dětský koutek s houpačkou, kolotočem a sedačkami ze staré lanovky na Sněžku.
Po ubytování jsme si opékali, poseděli u ohně a hráli hry. Někteří si i několikrát zašli na limonádu do lesního baru. Zábava se protáhla do pozdních nočních hodin v klubovně a ti nejvytrvalejší povídali ještě ve svých postelích.
S ranním budíčkem "vstávej semínko holala" v podání pana učitele jsme rozhýbali ztuhlé tělo a po snídani a úklidu vyrazili na další cestu. Nejprve jsme doplnili zásoby pití a došli na lanovku Svatý Petr - Pláň. Stále po zelené značce kolem Boudy na Planině a s občerstvením u Klínové Boudy jsme se kochali nádhernými výhledy na Krkonoše. Na závěr nás čekal náročný sestup do Pece pod Sněžkou a pak už jen cesta autobusem a vlakem domů.
Všichni podali skvělý turistický výkon!!! Až na odřená nebo bolavá kolena, pochroumané kotníky a nějaký ten puchýř zvládli přibližně 35 km a to se v Krkonoších cení. Děkujeme našemu báječnému průvodci a znalci hor panu učiteli Novotnému! No a Krakonoše jsme potkali!
Marta Mokrá, třídní učitelka 7.A

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol