ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Náš výlet začal v pondělí 11. června na vlakovém nádraží, kde jsme nastoupili do vlaku směr Malá Skála.

Po příjezdu jsme s ubytovali v příjemném penzionu Neco, občerstvili se a hurá na Pantheon. Cesta vedla po schodech, takže jsme byli rádi, že jsme se mohli občerstvit nanuky a po malé pauze a focení jsme pokračovali náročným terénem dál na Frýdštejn a poté na Kopaninu. Cestou jsme už skoro všichni měli nouzi o pití, proto jsme navštívili místní restauraci, kde se zrovna konala firemní akce. Mohli jsme si alespoň do lahví natočit vodu. Nálada se nám ale brzy zlepšila, na Malé Skále jsme narazili na pizzerii a pizze jsme neodolali.
Po výborném obědě jsme se vrátili na Žlutou plovárnu, kde jsme za body plnili různé úkoly. Kdo si zapomněl plavky, nebo se mu nechtělo do osvěžující Jizery, musel vymyslet z určitých slov básničku o osmi verších. Na to měl spoustu času v penzionu, dokonce až do druhého dne.
Další den jsme po vydatné snídani zamířili k loděnici, kde nás čekala jízda na raftech.  Rafty jsme si moc užili, protože jsme po sobě stříkali vodu, až jsme byli úplně zmáchaní, ale byl to skvělý zážitek. Po doplutí do Dolánek jsme se převlékli do suchého a pokračovali v turistice na Hrubý Rohozec. Potom jsme došli zpět do Dolánek a odtud jeli na koloběžkách krásnou krajinou podél řeky na náš penzion. Po absolvování těchto sportovních radovánek jsme měli volno a večer pak došlo i na básničky z předchozího dne. Poslední den nám propršel, ale nám to nevadilo a užívali jsme si znovu v herně penzionu a pak už nás čekal návrat domů. Na vlakovém nádraží nás čekali natěšení rodiče.
Děkujeme paní učitelce Ježkové a Šturmové za nezapomenutelný školní výlet a těšíme se na další..

Matyáš Chlum, žák 7. B

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol