ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

29. května, krásného slunečného dne jsme se vydali na dlouho očekáváný školní výlet. Naším cílem tentokrát bylo městečko Police nad Metují.

V něm totiž jsou – mimo jiné – dvě krásná muzea. Jako první jsme navštívili Muzeum Merkuru, kde nás přijala milá a zkušená paní průvodkyně, která nám pověděla něco o historii známé stavebnice a ukázala nám zajímavé pohyblivé modely, mezi nimiž byl například i veliký robotický pavouk. Prohlédli jsme si velké množství zajímavých a nesmírně propracovaných výrobků z Merkuru a možná i proto děti strávily nemalou chvíli v dílničce, kde si samy zkoušely tvořit.

Vyhládlí jsme se poté vypravili na výborný oběd do zdejší vývařovny.  Posledním bodem našeho výletu bylo Muzeum papírových modelů, které jsme si nejprve prohlédli s průvodcem. Při prohlídce jsme obdivovali neskutečné modely dopravních prostředků, sportovců, staveb i zvířat. Potom jsme si modelářskou práci sami vyzkoušeli. Postavit papírový maják nebylo vůbec snadné, ale my jsme to zvládli a to dokonce s pochvalou, že jsme moc šikovní. Výlet se nám velmi líbil a… už se těšíme na další :)!

Lenka Buřvalová, Marcela Jarošová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol