ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ve čtvrtek 10. 5. se děti 1. stupně ze ZŠ Podharť účastnily akce Den lesů. Počasí nám přálo, takže při plnění různorodých úkolů vždy spojených s poznáváním lesa nebo práce lesníků na nás svítilo sluníčko. V loňském roce jsme procházeli naučnou stezku lesem s úkoly, a tak jsme se letos rozhodli vyzkoušet aktivity v lesním areálu Hájemství.

Během dopoledne jsme si mohli vyzkoušet střelbu lukem, jízdu na koni, připomenuli jsme si, jak správně třídit odpady. Ochutnali jsme také čaje z přírodní lékárny, dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací o nerostech a měli jsme možnost pozorovat, jak vzniká socha vyřezáváním motorovou pilou. Prověřili jsme také naše fyzické síly u přetahování lanem a poznali, jak těžkou práci má pes norník, když jsme prolézali po čtyřech dlouhým tunelem. Ten, komu při dopoledni plném aktivit na čerstvém vzduchu vyhládlo, si mohl opéct buřta. Altán nabízel dětem tvořivé aktivity, jako například skládání puzzle a výrobu hračky z přírodnin. Všichni nejmenší s radostí využili možnosti malování na obličej, takže v odjíždějícím autobusu se s námi do školy vraceli také motýlci, vlaštovky a ještěrky. Organizátorům za tuto opět velmi povedenou akci děkujeme.

za učitelky 1. stupně Mgr. Lenka Buřvalová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol