ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ve dnech 1.–4. 6. se vydali druháci do Krkonoš. Hned první den za občasného vydatného deště jsme se podívali na lesní hrádek Aichelburg a do galerie Veselý výlet, kde jsme utratili většinu kapesného.

Pak už jsme s vypětím sil zdolali strmý výstup k Rýchorské boudě. Všichni stateční se však po večeři velmi rychle zotavili. Druhý den dopoledne jsme při tvořivých dílnách vyráběli ruční papír, malovali na hedvábí a vytvořili papírové žabky, o kterých jsme si předtím vyprávěli. S žabkami jsme si pak zazávodili. Odpoledne nás lektorky vzali do Horního Maršova na dětský den s názvem Cesta kolem světa. Tam jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o jednotlivých světadílech a mohli si vyrobit či vyzkoušet něco typického pro daný světadíl. Neděle nám skoro celá propršela, a tak jsme čas využili k dotváření pamětních listů, přáníček, k hraní her a zpěvu s kytarou, k přednášce s ukázkami ptačích hlasů. Den jsme zakončili strašidelnou stezkou odvahy. V pondělí po snídani jsme vyrazili po příjemné trase do Žacléře na cestu domů. Cestou jsme naposledy zhlédli panorama části Krkonoš se Sněžkou.

děti druhých tříd a tř. učitelky

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol