ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Prvního ze dvou lyžařských výcviků organizovaných naší školou v letošním školním roce se účastnila 7. B. Výcvikovou destinací se stal areál Studenov Rokytnici nad Jizerou. 

Odjezd od školy proběhl klasicky v neděli v 14:00, po příjezdu na útulnou chatu Lucii jsme se prošli po okolí a pak jsme se seznámili s programem a pravidly výcviku. I přes sněhovou nepřízeň žáci lyžovali na sjezdových lyžích každý den až do pátku, ale běžecký výcvik nemohl být uskutečněn. Nicméně jsme připraveni a hned jak napadne sníh, vyrazíme jedno dopoledne na Zvičinu. Výuka probíhala ve výkonnostních družstvech, sjet kopec zvládli úplně všichni, a co je hlavní – bez úrazu a ve zdraví.  Žáci se dokonce dvakrát bavili i při večerním lyžování, kdy měli sjezdovku jen pro sebe. Středeční odpočinkový den jsme se vydali podívat na nedaleký Huťský vodopád a cestou zpět jsme využili služeb skibusu. Ve čtvrtek dopoledne si děti zazávodily ve slalomu a nejlepšími lyžaři se stali: Pepa Hanzlíček, Honza Broum a Michal Pavlík z chlapců a z dívek: Verča Friedová, Anička Mádlová a Viktorka Vodičková. Večery jsme trávili poslechem barvitých přednášek pana učitele Novotného a hraním společenských her.
Žáci zaslouží pochvalu za vzorné chování, hlavně za velký zájem o lyžování a zlepšení se ve svých dovednostech. Učitelům se areál i ubytování líbil a není vyloučené, že se sem vrátíme. 

Mgr. Vojtěch Hulík

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol