ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Dne 8. 6. 2012 se žáci 3. B vydali autobusem do Kuksu, aby zde strávili dopolední vyučování. Jako první je v rámci prvouky – "Člověk a jeho zdraví" čekala prohlídka historické lékárny Hospitalu.

Největším zážitkem pro ně byla výroba léčiv, u kterých žáci strávili dobrou půlhodinku. V hmoždíři drtili cukr na prášek, na dobové kase markovali ceny za nákup léčiv, pomocí dřevěné palice a v dobovém stroji lisovali pilulky ze škrobu a cukru, pečlivým rozválením modelíny a jejím následným překrojením vytvořili jiné tvary pilulek a naposledy si vyzkoušeli vylisovat čípky z parafinu.

Nasvačeni a obtěžkáni nakoupenými suvenýry se žáci vydali do Stanovic, kde prošli Křížovou cestu 21. století, vyplnili pracovní listy, prakticky si ukázali poskytnutí první pomoci při zlomenině či odřenině a zahráli si několik her. Ze Stanovic došli do Žirče, odkud se vlakem vrátili zpět do Dvora Králové nad Labem.

Mgr. Klára Havlíčková

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol