ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Druhý zářijový týden se obě osmé třídy vydaly na cyklistický kurz, začátek školního roku tak byl veselejší.

Ráno jsme se všichni sešli před školou a na svých jízdních kolech vyrazili do terénu hledat náš cíl, což nebyl snadný úkol. Po „bloudění“ v lesích jsme se nakonec přiblížili autokempu Svatá Kateřina. Již na cestě proběhl první cyklistický závod.

Protože panovaly téměř letní teploty, odpoledne patřilo vodním sportům a různým hrám, obě třídy porovnaly své síly v přehazované a ringu. Zkusili jsme si také lukostřelbu a střílení ze vzduchovky.

Druhý den nás čekal nabitý program. Po snídani jsme s buzolami vyrazili na orientační běh, naštěstí se v lese nikdo neztratil. Odpoledne proběhlo ve znamení výcviku na Slučích kamenech. Naučili jsme se základy lezení, slaňování, hlavně jsme ale překonali strach, bolest či závratě. Večer u táboráku jsme stmelovali kolektiv hraním společenských her. Došlo také na vyhlášení výsledků všech soutěží a předávání cen a diplomů.

Cyklistický kurz se vydařil, máme na něj mnoho krásných vzpomínek.

Za 8. třídy A. Jahelková

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol