ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Kalendářní rok se nachýlil ke konci, vzpomínka na Mikuláše a čerty je také již vzdálená minulost a tak nadešla chvíle Vánoc a s tím související rozloučení před zimními prázdninami.

Již tradičně čekalo na žáky druhého stupně dvoudenní sportovní zápolení proložené třídními besídkami. Pondělí se neslo Podhartí ve znamení mezitřídního turnaje smíšených družstev ve florbalu a košíkové. Vítězem se stalo družstvo deváté třídy. Na druhém místě skončili žáci 7. A a následovala je třída 8. B, 6. 8. A a 7. B. Dokonalý výkon předvedla družstva všech tříd.
Úterní den (poslední školní v tomto roce) byl ve znamení třídních besídek a vánoční laťky – soutěže ve skoku vysokém. V kategorii děvčat si zlato vyskákala Nikola Skutová výkonem 137 cm, druhá skončila Karolína Šprincová a pro bronz doletěla Anna Dušánková. V kategorii chlapců do nebeských výšin vzlétl Honza Mencl (163 cm), stříbro vybojoval Tomáš Franc (150 cm) a o bronz se postaral Aleš Weigl (rovněž 150 cm).
Výškařská soutěž byla proložena tradičním závodem v rychlolezení po umělé horolezecké stěně. Nádherným zpestřením byla exhibice bývalých žáků, kteří se zapojili do skokanské soutěže a předvedli, co se u nás naučili – výkon 165cm hovoří za vše.
Všichni sportovci přežili ve zdraví a to je hlavně to, co přejeme jim a našim studentům do nového roku.