ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

V úterý 15. prosince se v chemických laboratořích a odborných učebnách Střední školy informatiky a služeb ve Dvoře Králové nad Labem

konal další ročník vánočních chemického turnaje pro žáky 9. tříd základních škol. Sešlo se čtrnáct družstev ze Dvora Králové, Trutnova, Jaroměře, Miletína, Špindlerova Mlýna, Červeného Kostelce, Chvalkovic a z Mostku. Soutěžící po jednotlivých stanovištích provázeli studenti SŠIS z oboru Aplikovaná chemie. Naši školu reprezentovala dvě družstva - pánské družstvo tvořili Aleš Weigl, Adam Paťava a Matyas Obst, dámské družstvo narychlo sestavily Jana Heřmanská, Natálie Krouželová a Denisa Fejglová.
Soutěžící si museli poradit s programem na tvorbu vzorců Chemsketch, rozlišovali škrob z různých přírodních materiálů, prováděli různé separační metody, prováděli neutralizaci, zapisovali vzorce a rovnice, luštili křížovku, rozlišovali chemické sklo, určovali pH látek a ověřovali vliv oxidu uhličitého na vápennou vodu. Studenti SŠIS na závěr předvedli pokusy na výbušnost vodíku, o mísitelnosti roztoků cukrů, vyráběli sloní pastu a předvedli detektivní pokusy s otisky "pachatele".
Děkujeme našim žákům za reprezentaci školy. 

Mgr. Marta Mokrá

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2021. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.