ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Po dvou letech měli žáci naší školy možnost opět navštívit Vysoké Tatry. Žáci si prohloubili znalosti o živé a neživé přírodě České a Slovenské republiky

a také znalosti ze zeměpisu. Zájezdu se zúčastnili žáci 8. a 9. třídy a dva žáci ze 7. B. Průvodce jim dělali paní učitelka zeměpisu a přírodopisu Iva Codrová, třídní učitel osmičky a velký turista Petr Novotný a třídní učitelka devítky Marta Mokrá.
V pondělí 15. června jsme krátce po osmé hodině ranní vyrazili autobusem na dlouhou cestu, během které jsme upozorňovali děti na česká města a významná místa, např. Vysoké Mýto, Litomyšl, Olomouc, hrad Helfštýn, nejhlubší propast České republiky - Hranickou propast a Zbrašovské aragonitové jeskyně, Rožnov pod Radhoštěm se známým skanzenem, slovenská města Žilina, Martin, Ružomberok, zříceninu hradu Strečno, řeku Váh a vodní nádrž Liptovská Mara a mnoho dalšího. První zastávku jsme měli v Mohelnici a pak na hranicích se Slovenskou republikou. Zde jsme si udělali malou procházku k rozhledně Čarták a k pramenu Vsetínské Bečvy. Škoda jen, že počasí nám nebylo nakloněno a mnoho výhledů nám zůstalo zakryto mlhou i mraky.
Do Velkého Slavkova jsme dorazili v šest hodin a po ubytování jsme šli na první večeři. Děti byly nadšené z pěkného ubytování a z prostředí kempu. Měly k dispozici fotbalové a volejbalové hřiště, kuželky, pingpong, bazén. Ze školy jsme byli vybaveni sportovním náčiním, ale velmi oblíbené byly i dýchánky s dobrotami na terase chatek.
V úterý jsme vyrazili na první výšlap - úvodní procházku. Z Tatranské Lesné podél Studeného potoka až k jeho vodopádům, dál k Rainerově a Zamkovského chatě. Počasí se umoudřilo a mohli jsme "nakouknout" do Velké a Malé Studené doliny. Po obědě na Zamkovského chatě jsme pokračovali na Hrebienok, na Široký kopec a do Starého Smokovce, kde někteří ochutnali vodu z minerálního pramene. Po večeři se někdo vykoupal v bazénu, někdo hrál fotbal.
Ve středu jsme naplánovali velkou vysokohorskou túru a sluníčko nám naši volbu schválilo. Kvůli větru nejezdila lanovka z Tatranské Lomnice na Skalnaté pleso, a tak jsme šli Dolinou Kežmarskej Bielej vody k Zelenému plesu. V chatě Pri Zelenom plese jsme se občerstvili a pokračovali na Velkou Svišťovku a z ní po magistrále na Skalnaté pleso. Protože jsme byli všichni ve skvělé kondici, pokračovali jsme dál po magistrále na Hrebienok a svezli se pozemní lanovkou do Starého Smokovce. Celý den jsme se kochali nádhernými výhledy na štíty Tater včetně Lomnického štítu s lanovkou a observatoří.
Ve čtvrtek jsme se rozloučili s Tatrami klasikou. Ze zastávky Tatranské železnice ve Starém Smokovci jsme jeli podél Tater, do zastávky Popradské pleso, šli k Popradskému plesu se zastávkou na Symbolickém cintorínu. Po společném focení a sledování stoupajících lidí na Ostrvu jsme pokračovali po naučné stezce ke Štrbskému plesu, které jsme si obešli. Prohlédli jsme si také skokanské můstky a vodopád Skok. Celodenní výlet jsme zakončili nákupem suvenýrů a jeli zpět vlakem s výhledem na Gerlachovský štít do Smokovce.
V pátek po úklidu chatek a snídani jsme vyrazili zpět k našim domovům. Děti už cestou „neměly energii“ navštívit Strečno a vylákala je z autobusu jen teplá oplatka v Teplicích nad Bečvou.
Jsme rádi, že nám počasí na výšlapy přálo a viděli jsme krásu Tater. Děkuji svým kolegům za skvělé plánování celodenních výletů a paní Šormové za příjemné cestování pohodlným autobusem.

Mgr. Marta Mokrá

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2021. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.