Virtuální prohlídka školy

Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Státní svátek 28. září strávila většina dětí z 1. A a několik jejich starších sourozenců na výletě v našem krajském městě.

Do Hradce Králové jsme přijeli vlakem a naším prvním cílem bylo nábřeží, kde na nás na lodi již čekal pan kapitán. Za zvuků lodní sirény jsme vypluli proti proudu a dopluli jsme až k secesnímu mostu ve Věkoších. Přestože svítilo sluníčko, byli jsme rádi, že jsme si mohli nahřívat ruce o roztopený lodní kotel. Po vylodění jsme se vydali na Velké náměstí a navštívili Bílou věž. Čekalo nás 233 schodů, ale rozhled z výšky stál rozhodně za to. A pak jsme už nasedli do autobusu a jeli do dlouho očekávané hvězdárny. Nejprve jsme se v kinosále podívali na film o sluneční soustavě a o planetě Mars a prohlédli si zmenšené modely některých planet. Poté jsme pod otáčivou střechou prozkoumali obrovský dalekohled a pak nás již čekalo planetárium. Jak naše oči postupně přivykaly tmě, objevovaly se nad námi hvězdy a různá souhvězdí. Děti tak měly možnost vidět souhvězdí Velké a Malé medvědice, souhvězdí Orion i Býka a také mohly sledovat, jak se noční obloha otáčí okolo hvězdy Polárky. Výlet se i díky krásnému počasí velice podařil, děti se dozvěděly mnoho nových zajímavých věcí a jistě se všichni těšíme na další společné akce.

M. Hošková, vychovatelka ŠD

hk 01

hk 02

hk 03

hk 04

hk 05

hk 06

hk 07

Office 365 přihlášení

Copyright © ZŠ Podharť 2021. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.