ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Ve středu 13. 6. 2018 jsme se sešli před osmou hodinou na vlakovém nádraží. Naše cílová stanice byla Malá Skála.

Český ráj nás přivítal deštivým počasím. Po příchodu do penzionu Neco jsme se postupně ubytovávali. Odpoledne přestalo pršet a tak jsme vyrazili směr zřícenina Vranov. Před výstupem jsme poobědvali výbornou pizzu v příjemné zahradní restauraci. Po zdolání náročného terénu se nám otevřel krásný pohled na malebnou Malou Skálu a řeku Jizeru. Cesta zpět rychle ubíhala. Všem nám vyhládlo a už jsme se těšili na večeři. Čekaly nás šišky a mákem a borůvkový koláč. Večer jsme trávili u společenských her. Ve čtvrtek byl v plánu celodenní pěší výlet Maloskalskem. Vlakem jsme dojeli do obce Dolánky a odtud jsme svižnou chůzí po červené došli na plánovanou prohlídku zámku Hrubý Rohozec. Po poutavém vyprávění paní průvodkyně o historii zámku jsme se vydali procházkou podél řeky Jizery do penzionu. Počasí nám přálo, příjemné polojasno přišlo vhod. S přibývající hodinou přicházel i hlad. Přivedl nás k občerstvení U Cvrčků, kde voněla domácí kuchyně. Nabídka jídel byla rozmanitá. Nejvíce nám chutnaly kynuté borůvkové knedlíky se šlehačkou a halušky se zelím. Po vydatném obědě jsme pokračovali na místo našeho ubytování. Po desetikilometrové túře následoval zasloužený odpočinek a výborná večeře. V pátek po snídani probíhalo balení a úklid pokojů. Posledním cílem našeho výletu bylo skalní bludiště s vyhlídkami. Náročné stoupání bylo odměněno úžasnými pohledy na Český ráj. V patnáct hodin jsme unaveni, plni dojmů a zážitků usedli do rychlíku směr Dvůr Králové. Na vlakovém nádraží na nás čekali netrpělivě rodiče. Zde naše společné putování skončilo. Výlet se nám všem moc líbil.

žáci 4. tříd

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2021. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.