pondělí 4. 6. 2018 čtvrťáci prožili dopoledne ve starší době kamenné. V archeoparku  Všestary si vyzkoušeli každodenní činnosti pravěkých lidí.

Nejzajímavějšími aktivitami bylo drcení obilí, broušení kamenů, řezání a úprava kůže pomocí pazourků. Žáci měli také možnost uvařit si pravěkou kaši a nechyběl ani lov mamuta pomocí oštěpů. Poté následovala návštěva jeskyně s malbami. V závěru exkurze se ještě podívali do příbytku zemědělců z mladší doby kamenné. Prohlídka byla završena nákupem pravěkých nástrojů a šperků. Návštěva „pravěku“ se všem moc líbila.

Mgr. M. Kubicová a Mgr. D. Šrámková