ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

13. prosince vyjeli již tradičně němčináři z 9. třídy naší školy do Drážďan, aby ochutnali němčinu v praxi.

Prohlídka města nazývaného díky velkému množství barokních staveb také Florencie na Labi byla vyčerpávající. Žáci měli možnost prohlédnout Semperovu operu - Semperoper, Zwinger – světoznámou obrazárnu, luteránský kostel - Frauenkirche, Brühlovu vyhlídkovou terasu – Brühlsche Terasse, Knížecí průvod – Fürstenzug (obrovská freska složená z kousků porcelánu na zdi drážďanského zámku). Většina města byla spojeneckým letectvem při bombardování během 2. světové války v roce 1945 zničena, ale to už dnes nikdo nepozná.  Drážďany jsou nově vystavěné a my se můžeme kochat nádherou tohoto města, které zastává funkci hlavního města německé spolkové země – Sasko.
A v adventní době je nádherná podívaná ještě umocněna vánoční výzdobou a atmosférou vánočních trhů. Výlet se opět vydařil, ochutnali jsme místní speciality, vyzkoušeli svou němčinu, pozorovali tradice jiné země. Děkujeme za možnost vyjet za hranice všedních dnů. 

Mgr. Elena Lahučká


 

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2021. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.