ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

V 9. třídě dopoledne dne 2. prosince bylo veselo. Před osmou hodinou přišli žáci, a za půl hodiny již odcházely dvě party Mikulášů, andílků a čertů.

Jedna z nich tradičně mířila do mateřské školy ve Slunečné ulici a druhá rozezněla svými zvonky celou školu. Napjaté očekávání výuce příliš neprospělo, zato písniček a slibů zaznělo dost, sem tam i nějaká slzička ukápla.
V odpoledních hodinách kromě čertíků, andělů a Mikulášů navštívilo naši školu na 130 odvážných dětí, které se nějakého čertovského reje jen tak nezalekly. Na deseti připravených stanovištích po celé škole mohly si všechny vyrobit z různých materiálů spoustu zajímavých a jednoduchých výrobků. Pod rukama najednou vznikali andílci i čertíci, ale i korálkové závěsy na výzdobu či novoroční stromečky. Zvládnout musely děti též nástrahy překážkové dráhy v tělocvičně, lektvary v čertovské laboratoři a zapamatovat vánoční pexeso z interaktivní tabule. V patře už mohly jít jen po čichu. Vanilkové rohlíčky voněly po celé chodbě a na jazyku se jen rozplynuly. Po dlouhé přestávce nebylo jednoduché vzpomenout si na vánoční koledy a zazpívat si je s harmonikou a kytarou, ale i to nakonec všechny zvládly, obzvláště když vypomohli rodiče a ke kytaře si andílci pohotově ulovili jednoho z dědečků. Podharťské čertoviny přinesly jistě mnoho nových zážitků, o které se děti mohly během víkendu podělit se svými nejbližšími a pondělní čerti, kteří do některých rodin ještě zavítali, určitě už nikoho nevystrašili. Poděkování patří všem pedagogickým pracovníkům, bez jejichž příprav a obětavosti by páteční předvánoční odpoledne nemohlo vzniknout a zejména našim sponzorům, firmě Carla s.r.o.   

Mgr. Stanislava Vojtíšková, zástupce ředitelky.

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2021. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.