Projekt "Bezpečná silnice" probíhá od začátku dubna. V úvodu žáci namalovali plakáty, dopravní značky a dopravní prostředky.

2. 4. se uskutečnily besedy s městskou policií zaměřené na správné chování chodce a cyklisty a na dodržování pravidel silničního provozu.

15. 4. následovala beseda s lékařkou a zdravotní sestrou, při které si děti 1.–4. tříd vyzkoušely poskytování první pomoci zraněnému.

23. 4. bylo za přítomnosti vedoucího strážníka městské policie pana Haukeho provedeno vyhodnocení testů, žáci získali pěkné odměny.

V jednotlivých třídách jsme sestavili hlídky, které začnou od příštího týdne ve spolupráci s městskými strážníky dohlížet na bezpečnost v okolí naší školy i ve městě. Tyto hlídky budou dohlížet do poloviny června, kdy proběhne zakončení našeho projektu dopravní soutěží pro rodiče a děti a veselé malování s dopravní tematikou pro MŠ. V průběhu celého projektu (do konce školního roku) nám bude pomáhat městská policie a hasiči, kteří pro nás připraví cvičnou evakuaci školy s ukázkou hasičských vozů.

žáci 3. a 4. třídy s tř. učitelkami Danou Šrámkovou a Ivanou Pešťákovou