V dnešní době není již vyloučeno, že se žáci i učitelé přímo v budově školy mohou stát terčem nebezpečné agrese.

Nejrizikovější doba, kdy z bezpečnostního hlediska dochází k největší zranitelnosti školy, je v době jejího otevření, kdy dav žáků pospíchá do šaten. Poté další osudná doba je v čase mezi dopoledním a odpoledním vyučováním a v době, kdy si rodiče přicházejí pro své děti po vyučování. Zabezpečit dozor tak, aby se nepovolaná osoba nevmísila do davu, je dost obtížné. Oslovili jsme tedy Úřad práce ČR Trutnov s požadavkem o příspěvek na vytvoření pracovního místa - vrátný. Naší žádosti bylo vyhověno a od 3. 1. 2018 na naši školu nastoupí nová pracovnice. Z tohoto důvodu dojde k opatření, kdy vstup do budovy bude umožněn jen hlavním vchodem. Rodiče proto žádáme o shovívavost. Cílem tohoto projektu je zajistit dětem ochranu - bezpečné prostředí školy a přehled o osobách pohybujících se v areálu školy.

Mgr. Edita Vaňková, ředitelka školy